Fundacja "Rodzina" | Sławno 2003-2007 | Działamy na terenie miasta i gminy Sławno. Pomagamy rodzinom zubożałym i promujemy działania lokalne.

Parasol Roku
projekt i wykonanie - artysta plastyk, Andrzej Mrozek

Nagrodę stanowi dzieło sztuki - wymodelowany w skórze parasol umieszczony w niewielkiej ramce (ok. 13X13 cm) wykonany w darze dla Fundacji przez sławieńskiego artystę, Andrzeja Mrozka. Parasol Roku jest przyznawany Darczyńcom i Dobroczyńcom za szczególne wspieranie Fundacji "Rodzina".

"Parasole Roku" otrzymali:

1997ks. prałat Marian Dziemianko
1998Elżbieta Sołtan
1999Włodzimierz Olszewski
2001Wojciech Ludwikowski
2002Krystyna i Kazimierz Łaszkiewiczowie
 Zyta i Sergiusz Sawczukowie
2003Fundacja im. Stefana Batorego
2004Derk Steggewenz
2005Liesa Luchtmeier
2008Henryka Klamann
2009Janina i Zygmunt Kroplewscy
 Stefan Kwiatkowski ("Barka" Jarosławiec)
 Kazimierz Małecki

Z nominacji Fundacji "Rodzina" godności otrzymali:

Ogólnopolski Tytuł "Proboszcz Trzeciego Tysiąclecia" - ks. prałat Marian Dziemianko

Odznakę Złoty Gryf Sławieński:
Ks. prałat Marian Dziemianko
Derk Steggewentz
Włodzimierz Olszewski

Tytuł i statuetkę "Dobroczyńca Roku 2002" - Firma Levi Straus

Medal im. Henryka Jordana - Ks. prałat Marian Dziemianko, Wojciech Ludwikowski, Kazimierz Małecki i Elżbieta Sołtan

Odznakę TPD "Przyjaciel Dziecka" - ks. prałat Marian Dziemianko, Eustachy Bindas, Paweł Blum, Zdzisław Chwiłkowski, Anna Cichawa, Zyta Felska-Sawczuk, Krzysztof Frankenstein, Marian Gońda, Krystyna Granisz, Bożena Grochowalska, Mirosław Grzegorczyk, Danuta Jasińska, Henryka Klamann, Józef Kozłowski, Janina Kroplewska, Alicja Lauren, Wojciech Ludwikowski, Kazimierz Małecki, Włodzimierz Olszewski, Lola Polakowska, Elżbieta Sołtan, Jacek Ścigała, Zofia Waćkowska, Ewa Wojciechowska, Kazimiera Wojtczak i Anna Żyto.

Ponadto wiele nagród i wyróżnień otrzymuje młodzież za szczególną aktywność w wolontariacie Fundacji "Rodzina".